تبلیغات
یک طلبه ماهشهری!
یک طلبه ماهشهری!
وبلاگ شخصی مهزیار خاکی... 
قالب وبلاگ
نویسندگان
نظر سنجی
نظرتون در مورد فضای کلی وبلاگ «یک طلبه ماهشهری» چیه!!؟؟لینک دوستان

عـبـدالاعـلى نقل می کند، از حضرت امام جعفر صادق علیه السلام شنیدم که فرمودند:

«إنه لیس من احتمال أمرنا التصدیق له و القبول فقط من احتمال أمرنا ستره و صـیانته من غیر أهله فأقرئهم السلام و قل لهم رحم الله عبداً اجتر مودة الناس إلى نفسه حدثوهم بما یعرفون و استروا عنهم ما ینکرون ثم الله ما الناصب لنا حرباً بأشد علینا مئونةً من الناطق علینا بما نکره فإذا عرفتم من عبد إذاعةً فامشوا إلیه و ردوه عـنـهـا فإن قبل منکم و إلا فتحملوا علیه بمن یثقل علیه و یسمع منه فإن الرجل منکم یطلب الحاجة فیلطف فیها حتى تقضى له فالطفوا فى حاجتى کما تـلطـفـون فـى حـوائجـکـم فإن هو قبل منکم و إلا فادفنوا کلامه تحت أقدامکم و لا تـقولوا إنه یقول و یقول فإن ذلک یحمل علی و علیکم أما و الله لو کنتم تقولون مـا أقـول لأقـررت أنکـم أصـحابى...»

به دوش داشتن امر ولایت مـا تـنـهـا بـه باور به آن و پـذیـرفـتـن آن نـیـسـت ، از جـمـله شرایط تحمل امر ما پنهان دارى و نگهداشتن آن از نا اهلش باشد.

به شیعیان ما سلام برسان و به آنها بگو: خدا رحمت کند بنده اى را که دوستى مردم (مخالفین ما) را بسوى خود کشاند، آنچه را مـی فـهمند به آنها بگوئید و آنچه را نمى پذیرند از آنها بپوشانید.

سپس فرمود: بخدا کسى کـه بـه جـنـگ مـا بـرخـاسـتـه زحـمـتـش بـراى مـا از کـسـیـکـه چـیـزی را کـه نـمـی خـواهـیـم از قـول مـا بگـویـد از قـول مـا مـی گـویـد بـیشتر نیست . چون دانستید کسى (امر امامت و احادیث مخصوص ما را) فاش می کند، به سویش رفته و او را از کارش باز دارید، اگر بپذیرفت چه بهتر و گـرنـه کـسـى را کـه بـالاتـر از اوسـت و از او شـنـوائى دارد بـر او تحمیل کنید (تا منعش کند و بازش دارد)

گاهی یکی از شما کاری دارد و آنگاه نرمی می کند تا کارش به انجام رسد. پس در کار من نیز نرمی کنید چنانچه در کار خودتان نرمی می کنید. (یعنى با لطائف و حیل او را از فاش ‍ کردن اسرار ما باز دارید)

اگـر از شـمـا پـذیـرفـت چـه بـهـتـر و گـرنـه سخنش را زیر پاى خود دفن کنید (نشنیده انـگـاریـد) و نگـوییـد او چـنـیـن و چـنـان مـی گـویـد، زیـرا نقل شما به دیگران ، مردم را به زیان من و شما می شوراند.

هـان بـخـدا سوگند اگـر آنچه را می گویم شما هم بگویید، اقرار می کنم که اصحاب من هستید...

اصول الکافی/کتاب الایمان و الکفر/باب الکتمان (نهان کاری)/حدیث پنجم.
طبقه بندی: اهلبیت علیهم السلام،  علمی-روایی،  وحدت شیعه و سنی، 
برچسب ها: امام صادق، عید الزهرا، مولود، جشن، افشاء سر، کتمان، جنگ، اسرار، لعن، فحش، ناسزا،  
[ پنجشنبه 13 بهمن 1390 ] [ 09:30 ] [ مهزیار خاکی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


طلبه هستم و طلبگی را راه سعادت میدانم که موجبات سعادت خود و سعادت خلق الله را فراهم می آورد، البته اگر فرصت را از دست ندهیم...

ایرانی، خوزستانی و ماهشهری هستم... و «حب الوطن» را «من الایمان» میدانم، چرا که حضرات معصومین علیهم السلام فرمودند...

چند سالی است که در مدینه ی فاضله ی قم، مشغول تحصیل هستم... و زندگی در قم را در آخر الزمان مفز از عذاب الهی میدانم... و البته رجوع به وطن را بعد از رسیده شدن لازم...

مدتهاست که وبلاگی زدم و حضور شما را در این کلبه ی حقیرانه خوش آمد میگویم و در خواست میکنم که هر مطلبی را که خوشتان آمد، نظر بگذارید و برای دیدن پاسخ بنده به نظرتان مجددا رجوع کنید...

حرف من اینه: من که قراره بمیرم، کاش یه طوری و یه جایی و یه زمانی بمیرم که در راه خدا و معصومین باشه... مثلا با شهادت از این دنیا برم، یا تو روضه ی ارباب بی کفنم جون بدم، یا وقت سحر برم... شایدم هر سه با هم...

این پست الکترونیک:
khakimahziyar@gmail.com

اینم شماره موبایلم:
09335766855 (فقط پیامک)

آی دی من در اینستاگرام:
mahziyar_khaki

* ارسال لینک وایمیل های تبلیغاتی، ممنوع!!!

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

  • دانلود فیلم
  • خرید vpn
  • ضایعات